Sıkça Sorulan Sorular

 • Kurumsal Web Tasarım nedir ?

  Kısacası web tasarımı, web sitelerinin planlanması, oluşturulması ve güncellenmesi anlamına gelir. Web sitesi tasarımı ayrıca bilgi mimarisi, web sitesi yapısı, kullanıcı arayüzü, navigasyon ergonomisi, web sitesi düzeni, renkler, kontrastlar, yazı tipleri ve görüntüler (fotoğrafçılık) ile video içerir ve tüm bu web sitesi unsurları birlikte web siteleri oluşturur. Çoğu zaman, “tasarımın” anlamı yalnızca görsel bir unsur olarak algılanır. Gerçekte, web sitesi tasarımı, kullanılabilirlik, ergonomi, yerleşim düzeni, kullanıcı alışkanlıkları, gezinme mantığı ve web sitelerinin kullanımını basitleştiren ve bilgileri daha hızlı bulmaya yardımcı olan diğer şeyler gibi daha soyut öğeler içerir.

 • Web Sitesinin yararları nelerdir ?

  İyi çalışan ve ziyaretçilere güven veren bir web sitesi, işletme hedeflerinizi gerçekleştirmede değerli bir araç olabilir. Bu son derece rekabetçi dünyada, şirketiniz cansız bir web sitesi veya mobil uygulama ile kendini gösteremez. Müşterilerinize, önemli ve ilgili bilgileri hızlı bir şekilde bulunduğu yerin önemi olmaksızın sergileyin. Yani ister Amerika’da olsun isterse Türkiye’nin herhangi bir bir ilinde olsun hiç önemli değil web siteniz ile dünyaya çevrimiçi olun. Hiçbir şey, profesyonel olarak tasarlanmış bir web sitesi veya mobil uygulama için daha iyi bir ilk izlenim bırakmaz.

 • Responsive Tasarım nedir ?

  Responsive duyarlı anlamına gelmektedir. Yani kısacası web sayfanızın bilgisayarlardaki görüntüsünün bozulmadan tablet, telefon gibi mobil cihazlarda da aynı kalitede ufaltılmış duyarlı halidir.

 • E-Ticaret danışmanlığı yapıyor musunuz ?

  Evet. Markanızın E-Ticaret süreçlerini analiz edip hedeflerinize uygun yol haritaları oluşturarak maksimum verimle markanızın e-ticaret süreçlerinin gelişimine katkı sağlıyoruz.

 • Hangi E-Ticaret alt yapılarını kullanıyorsunuz ?

  Ticimax, İdeasoft, T-Soft, İkas, Shopify, Opencart, Woocommerce, Faprika gibi 6 Yıldır onlarca farklı e-ticaret altyapılarını kullanarak deneyim kazandık. Her altyapının kendine göre artıları ve eksileri bulunuyor. Altyapı deneyimimiz ile sizin ihtiyaçlarınıza en uygun yazılımı seçmenizde yardım ediyoruz. Sadece bugünkü ihtiyaçlarınızı değil ileride doğabilecek ihtiyaçlarınızı analiz edip sonradan platform değiştirmenize gerek kalmayacak nokta atışı çözümler sağlıyoruz.

 • Sosyal Medya Yönetimi gerekli midir ?

  Dijital çağın gerekliliklerine ayak uydurmak ve kısa sürede çok daha fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız evet sosyal medya gereklidir.

 • Sosyal Medya Yönetimi nedir ?

  Sosyal medya yönetimi; Dijital ortamda sayfa ve hesapların kullanılırken bunun nasıl olması gerektiğini, nasıl yollar izleneceğini, herhangi bir durum karşısında hangi yöntemlere başvurulacağını, marka tanıtım ve yönetimlerinin nasıl olması gerektiğini ve tüm bunların düzenli ve uyumlu bir şekilde yönetilmesine verilen addır. Sosyal medyanın günümüzde sahip olduğu yer çok güçlüdür. Hedef kitle belirleme sosyal medya yönetimin en önemli noktalarındandır. Yaş aralığı, cinsiyet, ilgi alanları belirlenen kitlenin bilinmesi gereken unsurlarındandır. Hedef kitlenin ilgisini çekmek adına anket yapılabilir. Ve hatta özel günlerde verilen hediyelerle birçok kişi çekilebilir. İstenenden çok daha fazla bir kitleye ulaşılır. Yapılan reklamlar sayesinde markalar daha fazla tanıtılma şansı yakalar. Doğru içerik yönetimiyle sayfalar daha kaliteli ve çekici hale gelir. Ulaşılan kitle sayesinde kazanç artışı olur Günümüzdeki yerinden dolayı özellikle web sayfası üzerinden satış yapan kişiler için sosyal medya yönetimi çok önemlidir. Ve büyüyüp gelişmek isteyen herkesin kullanması gereken bir yöntemdir.

 • Hangi sosyal medya platformalarını kullanmalıyım ?

  Herhangi bir platformu iyi yönetmek, zayıf bir stratejiyle tüm kanallarda olmaktan önemli ölçüde daha iyidir. Ayrıca, ilgili kitleler tüm sosyal kanallara katılamaz. Bu nedenle, firmanızın kitleye özel olma konusunu vurgulamak harika bir konuşma noktasıdır. Müşterilerinizin hangi sosyal medya platformlarında aktif olduğunu bilmeli ve buna hazırlıklı olmalısınız.

 • Sosyal Medya İçerik Üretimi ne için gerekli?

  Sosyal Medya’da marka bilinirliği sağlamak ve üst sıralarda yer almak için, hesaplarınızın düzenli içerik paylaşımlarına ihtiyacı vardır. Uzman ekibimiz sizin ihtiyaçlarınıza göre haftada/ayda ne kadar içerik üretilmesi gerektiği ve ne sıklıkta paylaşım yapılması gerektiğini belirler ve buna uygun içerikler üretir.

 • SEO için neden sizi tercih etmeliyim ?

  Yaptığımız bütün Websitelerin de hem kendi firmamıza yakışacak hemde sizin firmanıza değer katacak şekilde çalışma sürdürüyoruz. SEO yazımı için ayrı bir ekibimiz var. Yaptığımız bütün SEO çalışmalarında da hedefe ulaştık.

 • SEO nasıl yapılır ?

  Arama motoru optimizasyonunu (SEO), tıklama başına ödeme (PPC), e-posta pazarlaması, hedefli görüntülü reklamcılık ve sosyal medya kampanyalarını entegre eden çeşitli koordine pazarlama kampanyaları ile meydana gelir.

 • SEO nedir ?

  Arama Motoru Optimizasyonu, arama motorlarının şirketiniz tarafından sağlanan ürünleri veya hizmetleri arayan kişilere web sitenizi bulma, dizine ekleme ve görüntüleme süreçlerini içerir . Çevrimiçi pazarlama çabalarınızı motorları arama yönünde teşvik ederek, web sitenizi bulup kategorize etmelerine ve sıralamalarına yardımcı olarak , işinizi rakiplerinizin önüne yerleştireceksiniz. SEO, sitenizin görünürlüğünü artırmak, arama motorlarında daha yüksek sırada yer almak ve web sitenize trafik yönlendirmek için web sitenizin sayfalarının içinde ve dışında unsurların bir kombinasyonunu kullanmaktadır. Başarılı bir SEO şirketi hem bilgili hem de sitenizin görünürlüğünü artıracak birçok temel ilke nedeniyle deneyime sahip olması gerekir. Bu ilkeler, öğrenmek için zaman alır ve gerçek dünyada doğru yolu kullanmak için daha fazla zaman alır.

 • Anahtar kelime analizi nedir ?

  Anahtar kelime analizi, kullanıcıların arama motorlarında hangi sorgulamayı yaparak ürün, hizmet veya bilgilere ulaşabileceklerini tespit etmeyi sağlayan çalışmalara denir. Anahtar kelime analizi web sitelerinin doğru aramalar ile doğru sayfalara trafik çekmesine de destek olur.

 • Organik trafik nedir ?

  Organik trafik, web sitenize hiçbir reklam veya para ödemesi yapmadan gelen ziyaretçi trafiğine denir. Aslında ücretsiz trafik de denebilir. Bu ziyaretçi trafiği Google, Bing veya Yahoo gibi arama motorlarını içerir.

 • Dijital Pazarlama nedir ?

  Ürün, hizmet ve dijital tabanlı içerikler – teknolojiler sunmak, tanıtmak, satış yapmak, geri bildirim, dönüşüm sağlamak vs için internet ağları ile dijital tabanlı teknolojik cihazlar masaüstü – dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları, tabletler kullanarak yapılan çevrimiçi pazarlama türüdür. Dijital pazarlama için kullanılan araç ve yöntem çeşitliliği çok fazladır. Günümüzde dijital pazarlama en gelişmiş ve çok kullanılan pazarlama şeklidir.

 • Dijital reklam yönetimi nedir ?

  Reklam ve pazarlama alanında son zamanlarda popüler olan dijital reklam yönetimi, online medya araçlarını kullanarak, hedef kitleye ulaşma çabası demektir. Dijital reklamlar ile kurum ya da kişilere daha kaliteli, farklı ve hızlı hizmet seçenekleri sunulmaktadır. Markanızın hedef kitlesine ulaşması noktasında, sosyal medya reklamları büyük bir önem taşır. Türkiye’de 54 milyon aktif sosyal medya kullanıcı bulunuyor. Bu da markaların sosyal medya üzerinden geniş bir kitleye ulaşmasını mümkün kılıyor. Twitter, Instagram, Facebook ve LinkedIn gibi birçok farklı platformda reklam yaparak, hedef kitleye ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu reklamlar sayesinde asgari tanıtım bütçesiyle azami verim alabilir; potansiyel müşterilerinizin tüketim alışkanlıklarına yön verebilirsiniz. Geleneksel reklam yöntemlerine göre çok daha etkili olan sosyal medya reklamlarında; ülke, bölge, yaş, cinsiyet, eğitim durumu gibi birçok özellik üzerinden hedef kitle tanımlaması yapabilirsiniz.

 • Kurumsal Kimlik nedir ?

  Kurumsal kimlik markaları ya da firmaları temsil eden çeşitli ögelerdir.

 • Tüm Kurumsal Kimlik ögelerine sahip olmak zorunda mıyım ?

  Hayır. Hangi kurumsal kimlik öğeleri markanız ile ilgiliyse o ögelere sahip olmanız yeterlidir.

 • Kurumsal Kimlik ögeleri nelerdir ?

  Kurumsal kimlik başta logo olmak üzere kartvizit, katalog, antetli kağıt, dosya, zarf ve kişisel ürünler gibi ögelerden oluşur.

 • Kurumsal Kimlik neden önemlidir ?

  Kurum kimliğini yansıtır.

  Kurumsal algıyı güçlendirir.

  Kurumsal imaj oluşturmayı sağlar.

  Hedef kitleyle duygusal bağ oluşturur.

  Rekabette bir adım öne taşır.

  Kurumsal kültür oluşturmayı sağlar.

 • Kendime ait yönetici panelim olacak mı ?

  Mevcut tüm web sitelerimizde ve yapacağımız tüm web sitelerde müşterilerimize ait kontrol panelleri bulunmaktadır. E-ticaret sitelerinin sipariş takibi , ürün yorumları , stok takibi gibi bir çok işlevi tek panelden kontrol edebilirsiniz.Kurumsal veya blog gibi benzeri sitelerde, içerik girme, yorum ve analiz gibi bir çok özellik barındıran paneller ile birlikte teslim edilmektedir.

 • Web sitem mobil uyumlu olacak mı ?

  Günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşması ve kullanımı bir hayli artması ile birlikte anlık olarak web üzerinde gezinme sonuçları %99 mobil %1 desktop olarak gözlemlenmektedir. Durum böyle olduğu için web sitelerinizin masaüstü görünümünden daha fazla mobil görünümüne de özen göstermekteyiz. Yapmış olduğumuz tüm web sitelerimiz %100 mobil uyumlu tasarlanmaktadır.

 • Yapılan sitelere SEO çalışması yapıyor musunuz ?

  Hayır. Yapmış olduğumu web sitelere SEO çalışması yapılmamaktadır. Sitelerimiz %100 Google dostu olmasına rağmen Kurumsal SEO Hizmetlerimiz harici olarak satılmaktadır. Kurumsal SEO Hİzmetleri web sitenize göre özel olarak hazırlanmaktadır.

 • E-Ticaret danışmanlığı almalı mıyım ?

  Evet kesinlikle. E-Ticaret, hızlı büyüyen ve gelişen sektörlerin başında gelmektedir. Bu durum hem kanunlar açısından hem sektörün kendi dinamikleri açısından ani değişimlere sebep olabilmektedir. Oluşabilecek bu ani değişimlere karşı hızlı uyum sağlanması markanızı rakiplerinizin önüne taşıyacaktır. E-Ticaret danışmanlığı almanız durumunda bu değişimlere önceden hazırlanabilir ve hedeflerinize hızla ulaşabilirsiniz.

 • Sosyal Medya Yönetim süreci nasıl ilerler ?

  Sosyal medya yönetimi için ilk önce hedef kitle belirlenir. Çünkü ulaşmak istediğiniz yaş ,cinsiyet , nelerden hoşlandığı , ilgi alanları önemlidir. İçerik yönetimi de önemli noktalarından çünkü sosyal medyada bir tıkla yukarı çıkabilirsiniz ve yukarıda olmak hemen markanızın gözükmesini sağlar bu yüzden her zaman çok iyi bir şekilde fotoğraf paylaşmanız gereklidir. Rakip analizleri yapılması gereklidir. Tüm sektörlerde yapılması zorunludur çünkü bir yarış içerisindeyiz her zaman. Reklam kullanımı olması gereklidir. Markanızı daha fazla göstermek birçok kişinin dikkatini çekmek için. Sosyal medya yönetimini profesyonellere bırakmanızı her zaman tavsiye ediyoruz.

 • Sosyal Medya Yönetimi neden önemlidir ?

  Sosyal medya yönetimi ile markanızın sosyal medya hesapları profesyonel bir şekilde yönetilir, kişisel sosyal medya hesapları gibi yönetilmez.

 • Sosyal medyanın önemi nedir ?

  Günümüzde akıllı telefon kullanımı bu kadar çok artmışken reklam ve marka tanıtımlarında bütün kitlelere aynı anda ulaşmak için sosyal medya çok önemlidir. İnsanlar beğenilerini şikayetlerini artık sosyal medyadan bildiriyorlar. Bir sosyal medya fenomeni bir marka için güzel dediği anda satışları artıyor kötü dediğinde ise bitin kullanıcı kitle neredeyse duymuş oluyor bu yüzden sosyal medya müşterilerinizi ulaşmanız ve memnuniyeti orada da belirtmelerini sağlamanız çok önemlidir. Sosyal medyayı kendinizde oluşturabilirsiniz markanıza ait bir hesap açıp müşterilerinizi oradan bilgilendirmekte bir reklam ve tanıtımdır . Yeni kampanya yeni sezon ürünler veya çekilişleri oradan yapıp hem müşteri kitlesini genişletip hemde kendinizi sosyal medyada var edebilirsiniz. Bu sayede kendi kitlenizi oluşturmuş olacaksınız . Sosyal medyanın bu kadar çok kullanılmasının sebebi insanlardaki merak duygusudur ve artık akıllı telefon ve internet kullanımı o kadar arttı ki sosyal medya hayatımızda odak nokta olmaya başladı . Bu yüzden markalarda artık sosyal medya da varlığını gösteriyor.

 • Sosyal Medya Yönetimi faydalı mıdır ?

  Evet. Sosyal medya yönetimi ile hem hedef kitlenizi etkileyebilir ve hem de çift yönlü bir iletişim kurabilirsiniz.

 • İnstagram'da doğru kişilerin karşısına çıkmak için ne yapmalıyım?

  Instagram ve Facebook’ta doğru kişilerin karşısına çıkmak için Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

 • Yanlış bir SEO zararlı mıdır ?

  Yanlış bir SEO markanız için verilen emekleri yapılan bütün çalışmaları aşağıya çeker . Web sitelerinde arama motorlarında yukarı çıkmak Müşterilerin kelime aratırken ilk sizin markanızın çıkması önemlidir. Bu sebepten yanlış bir SEO marka çalışmalarınızı düşürür.

 • SEO'nun faydaları nelerdir ?

  Aslında bu soru çok genel ve uzun cevaplara dayanıyor. Fakat kısaca anlatmak gerekirse Seo 7/24 ücretsiz reklam vermek gibidir. Google ads ile reklam vererek 1. sayfa da yer alabilirsiniz. Ama bunun için ödeme yapmanız gerekmektedir. Fakat SEO ile hazırlanmış veb sitesi çalışma yaptığınız anahtar kelimelerde Google’da 1. sayfada ücretsiz ve kesintisiz olarak gösterilirsiniz. Tabi SEO uzun vadede devamlılık gerektiren bir yoldur. Minimum 6 ay seo çalışması ile belirlenen çalışılmış kelimelerde yükselirsiniz.

 • Web sitemin Google'da daha yukarıda çıkması için ne yapmalıyım ?

  Web sitenizin Google arama sonuçlarında organik olarak yukarıda çıkması için SEO çalışması yapılmalı. Bu çalışma için bizden ücretsiz ön analiz hizmeti alabilirsiniz.

 • Google SEO çalışmalası nasıl yapılır ?

  Google SEO Çalışmaları web sitelerinin arama motoru kriterlerine daha uygun hale getirilmesi ve site içi SEO ile kullanıcı deneyimi dahilinde geliştirilir. Site dışında ise bilinirliğin artırılması sağlanır. Böylelikle kapsamlı bir SEO optimizasyon çalışması tüm bu kriterleri, site içeriği ve sitenin görünümü dikkate alınarak yapılır.

 • Dijital Pazarlama neleri kapsar ?

  Dijital Pazarlama neleri kapsar? sorusunu yanıtlayacak olursak; Dijital pazarlama, ürün ve hizmetleriniz ile ilgili online olan yapılan tüm aksiyonları kapsamaktadır. Dijital pazarlama ile online platformlarda markanızın konumlandırılması, reklam faliyetlerinin yönetilmesi, itibar ve bilinirliğinin artırılması gibi hizmetler sağlanmaktadır.

 • Dijital Pazarlama hizmetlerini kullanmak bana ne kazandırır ?

  Dijital Pazarlama Hizmetleri ile web siteniz, potansiyel müşterileriniz tarafından daha erişilebilir hale gelir ayrıca müşterilerinize marka bilinirliliği ve güven sağlarsınız.

 • Dijital Pazarlama hizmetlerini hangi sektörler için veriyorsunuz ?

  Günümüzde internet reklamları ile müşterisine ulaşmak için çaba göstermeyen hiçbir işletme ayakla kalamamaktadır. Hizmet sektöründen E-Ticaret sitelerine kadar her sektöre özel çözümlerimiz ile dijital pazarlama yükünüzü sırtınızdan alıyoruz.

 • Matbaa hizmeti sağlıyor musunuz ?

  Evet. Dilerseniz tasarımlarınızın baskısını da hazırlıyoruz.

 • Kurumsal Kimlik çalışmalarında dikkat edilmesi gereken püf noktalar var mıdır ?

  Evet. Bizden destek almanız durumunda söz konusu noktalara dikkat ediyor ve profesyonel çalışmalara sahip olmanızı sağlıyoruz.

 • Kurumsal Kimlik çalışmalarının markam ile uyumlu olması gerekir mi ?

  Evet. Kurumsal kimlik çalışmaları marka imajınız ile uyumlu olmalıdır. Ancak bu sayede profesyonel bir görünüm elde edilebilir.